Nasz zawodnik na podium F3K 2015 - Aeroklub Zagłębia Miedziowego - Lotnisko LUBIN (EPLU)

Nasz zawodnik na podium F3K 2015

Jarek Grzesica, członek Aeroklubu Zagłębia Miedziowego stanął w niedzielę 19 kwietnia 2015 roku na podium podczas Mistrzost Polski Modeli Szybowców Zdalnie Sterowanych Wyrzucanych z Ręki - F3K. Nad organizacją zawodów czuwał nasi Koledzy z sekcji modelarskiej naszego Aeroklubu a ich pracę koordynował Kol. Mariusz Urban, którego relację z zawodów zamieszczamy poniżej.

W niedzielę 19 kwietnia 2015 roku na lotnisku Aeroklubu Zagłębia Miedziowego zakończyły się Mistrzostwa Polski Modeli Szybowców Zdalnie Sterowanych Wyrzucanych z Ręki - F3K.
Przy pięknej niedzielnej pogodzie rozegrane były wszystkie zaplanowane konkurencje. W sumie w Mistrzostwach rozegrano aż 13 konkurencji. Na zakończenie mistrzostw, specjalnie dla przybyłych gości i licznie przybyłej publiczności został zaprezentowany dodatkowy finał F3K.
Najlepszych 7 zawodników zaprezentowało swoje umiejętności. Drogą eliminacji (najkrótszy lot) został wyłoniony zwycięzca finału. Jednoczesne wyrzucanie siedmiu modeli w górę robi wrażenie! Okazało się, że nawet w tej konkurencji wygrał obecny Mistrz Polski F3K - Rafał Budzoń. Gratulacje!
Odbyły się również pokazy dronów, które także wzbudziły zaciekawienie publiczności.