Cieknący kran - Aeroklub Zagłębia Miedziowego - Lotnisko LUBIN (Kod ICAO: EPLU)

Język polski
Logo AZM
Aeroklub Zagłębia Miedziowego
Organizacja Pożytku Publicznego
Lotnisko publiczne Lubin
W chmurach z głową...
Przejdź do treści

Cieknący kran

Cieknący kran, czyli bardzo pracowity łikend w AZM


Jest niedziela, 20:30. Można już powiedzieć, że mamy za sobą bardzo pracowity łikend w AZM i na EPLU. Trwa okres szkolenia teoretycznego. Kilkanaście osób uczestniczy w wykładach prowadzonych głównie przez instruktorów i pilotów - członków naszego Aeroklubu. Do tego AirDaro przygotowuje szybowce do sezonu lotnego. Wszystko wskazuje na to, że od 11 marca b.r. rozpoczniemy sezon szybowcowy. O tego dnia chcemy ubezpieczyć naszego Jaczka, Puchacza i Juniora. W tym roku zdecydowaliśmy ten zestaw ubezpieczyć na cały rok. W zasadzie, nawet jeżeli wystąpią opady śniegu w okresie zimowym, to najczęściej drogi kołowania oraz pas startowy wolne są od śniegu. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie, żeby wykonać nawet tylko balistyczny lot startując z naszego pasa, ale przy takiej zimie jak w tym roku... nie zabraknie chętnych na latanie. Tym bardziej, że były dni, w których podziwialiśmy szlaki cumulusów.
W hangarze stoją nasze dwie Cobry i Mucha. Wczoraj zostały wyciągnięte, umyte przez naszą Koleżankę Julię i poskładane z pomocą uczestników zajęć teoretycznych w czasie przerwy w wykładach w dniu wczorajszym. Kto jeszcze nie mał okazji podziwiać tych szybowców (szczególnie Muchy) to powinien tam zajrzeć. Może nie być więcej okazji. Nasz Zarząd podjął decyzję o ogłoszeniu przetargu na Muchę i jedną Cobrę. Szybowce te od wielu lat stoją nieużytkowane. To nie wino, że im starsze - tym lepsze. Czas bezczynnego postoju im po prostu nie służy. Do pełnej sprawności wymagają również pewnych nakładów finansowych. Może ktoś z naszych Aeroklubowych Kolegów jest zainteresowany zakupem i usprawnieniem dla siebie Cobry, albo Muchy? Osobiście wolałbym każdy z tych szybowców oglądać jako pełno sprawne pod dachem Naszego hangaru i wiem, że nie jestem w opozycji.

Druga część niedzieli to instalacja na szczycie naszego hangaru kamery internetowej o wysokiej rozdzielczości. Kamera została ufundowana a jej montaż przeprowadziliśmy wspólnie z naszym Kolegą Marcinem Długoszem. Niestety, do jej pełnego uruchomienia  pozostało jeszcze pociągnięcie kabla wzdłuż ściany hangaru, ale najtrudniejszą część prac udało nam się wykonać dzisiejszego dnia. Chcę, żeby obraz z niej pojawił się na Naszej stronie Internetowej już w tym tygodniu, czyli w zasadzie z początkiem sezonu szybowcowego w Naszym Aeroklubie.
Podsumowując - to już kolejny weekend, w którym przygotowujemy się do nadchodzącego sezonu i wykorzystujemy okres zimowy na prace przy naszym sprzęcie. Po raz kolejny miałem również okazje spożyć pączki i cieszyć się towarzystwem tego samego grona, tych, którzy przybyli, aby przygotować do sezonu nasz sprzęt - dla siebie i dla tych, którzy przybyć nie mogli.

Aha, n
o i na koniec jeszcze... cieknący kran na warsztacie szybowcowym już nie cieknie :-)


AviaMaster


Wróć do spisu treści