Celność 2014 - wyniki - Aeroklub Zagłębia Miedziowego - Lotnisko LUBIN (Kod ICAO: EPLU)

Język polski
Logo AZM
Aeroklub Zagłębia Miedziowego
Organizacja Pożytku Publicznego
Lotnisko publiczne Lubin
W chmurach z głową...
Przejdź do treści

Celność 2014 - wyniki

Tegoroczne  zawody w celności lądowania były wyjątkowe. Po pierwsze, jak doniósł mi AirDaro, to 10-te zawody odkąd wróciliśmy do tradycji robienia zawodów w celności lądowania. Po drugie - nie tylko gościliśmy u siebie koleżanki i kolegów z innych aeroklubów, ale mieliśmy zaszczyt gościć u siebie kolegów z Czech. Jirka, Miroslav i Wit przyjechali do nas z Aeroklubu Jesenik, który swoje lotnisko ma w Mikulovicach. Zatem były to zawody międzyklubowe i do tego międzynarodowe. Wiemy, że koledzy z Czech byli zadowoleni z pobytu u nas. Zostali przez nas ciepło przyjęci. Serdecznie zaproszali nas do siebie, na lotnisko w Mikulovicach.

AviaMaster


W Szybowcowych zawodach na celność lądowania A.D. 2014 udział wzięło 34 zawodników, w tym 3 instruktorów, którzy startowali poza konkurencją.


P
unktowane miejsca zajęli:

I miejsce od końca - Dominik Hunek Aeroklub Zagłębia Miedziowego (nagroda: przechodnia latarnia pocieszenia oświetlająca ciemną drogę ku celnemu lądowaniu :-P )
III miejsce
- Arkadiusz Kicaj, Aeroklub Zagłębia Miedziowego
II miejsce
- Jakub Eichstaedt, Aeroklub Zagłębia Miedziowego
I miejsce
- Anna Zajączkowska, Aeroklub "Orląt" w Dęblinie


Wykonaliśmy 76 startów na 3 szybowcach. Od pierwszego startu do ostatniego lądowania minęło 7 godzin 51 minut co daje 1 start co około 6,5 minuty. Holówka w powietrzu spędziła 4 godziny 23 minuty a 3 szybowce razem wzięte wylatały 7 godzin 29 minut

W zawodach samolotowych startowało 7 zawodników.

P
unktowane miejsca zajęli:

I miejsce od końca - Jarosław Bohdanowicz, Aeroklubu Zagłębia Miedziowego (nagroda: przechodnia latarnia pocieszenia oświetlająca ciemną drogę ku celnemu lądowaniu :-P )

III miejsce - Radosław Jurga
II miejsce
- Jakub Eichstaedt, Aeroklub Zagłębia Miedziowego
I miejsce
- Andrzej Onitsch, Aeroklub Zagłębia Miedziowego

AirDaro


Wróć do spisu treści