AZM InfoBlog - Aeroklub Zagłębia Miedziowego - Lotnisko LUBIN (Kod ICAO: EPLU)

Język polski
Logo AZM
Aeroklub Zagłębia Miedziowego
Organizacja Pożytku Publicznego
Lotnisko publiczne Lubin
W chmurach z głową...
Przejdź do treści

Wsparcie dla inicjatywy Dun-speak

Aeroklub Zagłębia Miedziowego - Lotnisko LUBIN (Kod ICAO: EPLU)
Opublikowane według AviaMaster w AZM · 27 Maj 2019
Kilka tygodni temu uczniowie 2 Liceum Ogólnokształcącego w Lubinie zwrócili się do nas z prośbą o wsparcie ich projektu DUN-SPEAK. Zdecydowaliśy o przeznaczeniu "Zarposzenia na lot zapoznawczy" szybowcem na wsparcie tego projektu. Ujęła nas ogromna determinacja młodych ludzi i pasja, która spotykamy wśród lotników.
Uczniowie stworzyli darmową aplikację do nauki języka duńskiego. Od niedawna można już pobrać aplikację DUN-SPEAK uczącą w łatwy i przystępny sposób języka duńskiego. Aplikacja oferuje duńskie fiszki, ciekawostki o kraju oraz przydatne dla studentów informacje o duńskiej edukacji i warunkach życia.
Projekt zakończył się sukcesem zdobywając Srebrnego Wilka w olimpiadzie Zwolnieni z Teorii. To znaczy, że projekt uczniów 2 LO w Lubinie był najlepszym projektem w województwie Dolnośląskim. Ponadto zespół zakwalifikował się do półfinału konkursu Pitch Contest mającego na celu zaprezentowanie projektu i działań projektowych na scenie. Podczas pobytu w Warszawie uczniowie odwiedzili na zaproszenie Ambasadę Danii. Aplikacja DUN-SPEAK zrobiła wrażenie na pracownikach ambasady jak i na samym Ambasadorze.
Obecnie zespół projektowy musi podjąć decyzję, czy w przyszłości nastąpi kolejna edycja aplikacji z udoskonalonym interfacem i powiększonym zasobem materiałów.
Poniżej udostępniam zdjęcia z finału olimpiady.


Wróć do spisu treści