AZM InfoBlog - Aeroklub Zagłębia Miedziowego - Lotnisko LUBIN (EPLU)

Język polski
Logo AZM
Aeroklub Zagłębia Miedziowego
Organizacja Pożytku Publicznego
Lotnisko publiczne Lubin
W chmurach z głową...
Przejdź do treści

AZM z wizytą w VW Motor Polska

Aeroklub Zagłębia Miedziowego - Lotnisko LUBIN (EPLU)
Opublikowane według AviaMaster w AZM · 16 Maj 2019
Na zaproszenie Prezesa Volkswagen Motor Polska p. Dirka Strümpflera wczoraj delegacja naszego Aeroklubu odwiedziła fabrykę  silników VW w Polkowicach.
Około 12:30 wyjechaliśmy z lotniska naszym aeroklubowym busem (stary dobry VW Transporter) i udaliśmy się w kierunku Polkowic, gdzie mieści się fabryka Volkswagena produkująca silniki wysokoprężne do samochodów. Mimo niewielkiej odległości (kilkanaście kilometrów) jazda do Polkowic to istna udręka z powodu niekończącej się budowy tego odcinka drogi S3. Zatem zapas czasu musiał być odpowiedni. Na miejscu wszyscy wiedzieli o naszym przybyciu i po otwarciu bramy skierowano nas na właściwe miejsce parkingowe. Następnie udaliśmy się do "cylindra", bo tak określana jest część budynku biurowego VW Motor Polska w Polkowicach. Rzeczywiście została zaprojektowana tak, aby wyglądała jak cylinder silnika, chociaż bardziej przypominała tłok cylindra z pierścieniami w jego górnej części.
Po wejściu do budynku przywitani zostaliśmy przez panią, która nam asystowała do miejsca spotkania. Tam przywitał nas Prezes Volskwagen Motor Polska pan Dirk Strümpfler oraz osoby, które opiekowały się nami przez czas wizyty w fabryce. Najpierw Prezes VWMP przedstawił 20 minutową prezentację działalności fabryki i koncernu, którą oglądaliśy z zainteresowaniem, po czym odpowiadał na nasze pytania dotyczące różnych aspektów działalności fabryki i firmy. Następnie udaliśmy się na hale produkcyjne, aby zobaczyć od kuchni jak powstają jedne z najbardziej znanych silników na świecie. Naszą uwagę zwrócił wysoki poziom czystości utrzymywany w miejscach produkcji poszczególnych elementów silnika oraz automatyzacja procesu produkcyjnego. Nie umknął nam również fakt, że firma kładzie bardzo duży nacisk na komfort pracy zatrudnianych pracowników oraz na ich zadowolenie. Po około dwóch godzinach zakończyliśmy naszą wizytę w VW Motor Polska. Prezes na zakończenie wręczył nam model samochodu VW Golf w skali 1:18 wykonany z dbałością o szczegóły, który to postanowiliśmy umieścić w biurze zarządu naszego Aeroklubu. Nie omieszkaliśmy oczywiście zaprosić Prezesa Dirka Strümpflera wraz z osobami towarzyszącymi na loty zapoznawcze szybowcem na naszym lotnisku.
Jednym z naszych strategicznych celów jest nawiązywanie współpracy z firmami w naszym regionie w zakresie wykorzystania naszego lotniska do komunikacji i transportu lotniczego biznesowo-dyspozycyjnego.
Wróć do spisu treści