AZM InfoBlog - Aeroklub Zagłębia Miedziowego - Lotnisko LUBIN (EPLU)

Język polski
Logo AZM
Aeroklub Zagłębia Miedziowego
Organizacja Pożytku Publicznego
Lotnisko publiczne Lubin
W chmurach z głową...
Przejdź do treści

Twój 1% dla AZM na wagę złota

Aeroklub Zagłębia Miedziowego - Lotnisko LUBIN (EPLU)
Opublikowane według AviaMaster w AZM · 13 Luty 2017
Sporo osób nie złożyło jeszcze swoich zeznań podatkowych, a tym samym posiada możliwość przeznaczenia 1% swojego podatku dla wybranej organizacji pożytku publicznego.
Nic dziwnego, ponieważ do końca okresu rozliczeniowego jest jeszcze dwa i pół miesiąca. Osoby te mają zatem potencjalną okazję przeznaczenia swojego 1% podatku dla naszego Aeroklubu. Uzyskując status organizacji pożytku publicznego (OPP) udowodniliśmy, że nie tylko w ramach struktur Aeroklubu Polskiego, ale przede wszystkim samodzielnie jako stowarzyszenie działamy na rzecz społeczeństwa, szczególnie tego najbliższego w rejonie Zagłębia Miedziowego.
Nie było to trudne biorąc pod uwagę fakt, że często gościmy u siebie wycieczki ze szkół i przedszkoli, które odwiedzają nasze lotnisko, oglądają z bliska nasze samoloty i szybowce słuchając przy tym przewodników, rolę których przejmujemy my członkowie personelu lotniczego Aeroklubu Zagłębia Miedziowego. Również sami idziemy do szkół prowadząc tam zajęcia popularyzujące lotnictwo i latanie wśród dzieci i młodzieży w formie wykładów i prezentacji oraz warsztatów modelarskich.
Tak jak w tym roku, tak i od kilku poprzednich lat zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w zajęciach teoretycznych dla przyszłych lotników, które prowadzone są przez naszych instruktorów i wykładowców, za każdym razem deklarując i podkreślając, że za uczestnictwo w tych zajęciach nie będziemy pobierali żadnych opłat.
Korzystamy również z możliwości zaprezentowania się w galeriach handlowych na terenie Zagłębia Miedziowego (Galeria Piastów w Leginicy i Cuprum Arena w Lubinie) oraz na terenie hipermarketów. Podczas premiery filmów Samoloty w 2013 roku oraz Samoloty 2 w 2014 roku nasz szybowiec stanął na pośrednim dachu galerii Cuprum Arena w Lubinie, tuż przed oknami piętra tej galerii, zaś przed wejściami do sal kinowych jeden z naszych członków wystawił swoją kolekcję modeli latających podczas premiery filmu  w kinie Helios.
Działalność Aeroklubu Zagłębia Miedziowego nie jest przez nikogo dofinansowywana ani sponsorowana a środki na jej prowadzenie pochodzą z naszych wspólnych aeroklubowych funduszy, bądź po prostu, z własnych środków każdego z nas lub naszych przyjaciół i pasjonatów lotnictwa. Są to jednak fundusze mocno ograniczone, więc zachęcamy do wsparcia nas w tym roku 1% podatku, abyśmy mogli prowadzoną działalność rozszerzać trafiając do coraz większej grupy osób, które chiałyby dzielić z nami swoją pasję lotniczą dążąc do tego, żeby usiąść za sterami samolotów pasażerskich, czy bronić naszego nieba z kokpitu polskich myśliwców, lub po prostu, dołączyć do grupy lotników polskich, którym trudno znaleźć równych sobie na świecie.Wróć do spisu treści