AZM InfoBlog - Aeroklub Zagłębia Miedziowego - Lotnisko LUBIN (EPLU)

Język polski
Logo AZM
Aeroklub Zagłębia Miedziowego
Organizacja Pożytku Publicznego
Lotnisko publiczne Lubin
W chmurach z głową...
Przejdź do treści

9. WOP - dzień 2

Aeroklub Zagłębia Miedziowego - Lotnisko LUBIN (EPLU)
Opublikowane według AviaMaster w 9 WOP · 17 Czerwiec 2019
Kolejny dzień Wiosennego Obozu Przelotowego za nami. 3 trasy i 2 pola.
Wczoraj, po analizie prognozowanych warunków i konsultacjach Zbyszka z Aleksem godzina odprawy w dniu dzisiejszym została ustalona na 9:00. Jednak dzisiaj ranną rosą odprawę przesunięto na 9:30. Darek zarządził wyhangarowywanie sprzętu od 7:00. Gosia na 8:00 przygotowała śniadanie.
Zaczęła się odprawa i nie mogący w niej bezpośrednio uczestniczyć połączył się z nami telefonicznie i na głośnomówiącym omawiał prognozowane warunki oraz 3 trasy, które przygotował na dzień dzisiejszy. Pierwsza trasa 300-tka po trójkącie, druga również po trójkącie nieco ponad 150 km i trzecia trasa w bezpiecznej odległości od EPLU, zapewniająca bezpieczny powrót najmniej doświadczonym pilotom szybowcowym. Ogromną pomocą okazały się uwagi Aleksa w czasie odprawy, który zwrócił uwagę na kilka szczegółów dotyczących termicznej pracy terenu na trasach oraz zajętości przestrzeni. Szef Wyszkolenia AZM kontaktował się z ASM-3 w sprawie zajętości siódemek nad i w okolicach EPLU.
Zlin, Dynamic i nasz Jaczek 12-ty sprawnie wyholowały obozowiczów. Cześć Jantarów zatankowała wodę balastową.
Po kilku godzinach otrzymaliśmy pierwsze informacje o lądowaniu naszych szybowców w terenie przygodnym. Jeden niedaleko Lubina, bo w okolicha Szklar Dolnych. Drugi, nieco dalej, bo pod Zieloną Górą. Do pól ruszyły ekipy i już ok. 19:00 wszyscy byli w EPLU.
Wieczór spędziliśmy oczywiście na opowiadaniu o przyjętej taktyce w czasie przelotu i innych.
Jutro, po konsultacjach ze Zbyszkiem odprawa została zaplanowana na 10:00. A wyhangarowywanie i przygotowywanie szybowców...no cóż...cytat z naszej tablicy dynamicznych ogłoszeń :-) "WYCIĄGANIE PTAKÓW 7:00 MYCIE PTAKÓW 7:15".
Wróć do spisu treści